Imad

Na hostování přišel Imad Rondić

Do Viktorky přišel na hostování ze Slavie a hned zazářil. V letní přípravě se bosenský mladík Imad Rondić blýskl třemi zásahy a v úvodním zápase proti Chrudimi přidal další. Jak si užívá svoje první profesionální angažmá, a co by chtěl ve fotbale dokázat, na to jsme se sympatického útočníka zeptali před dalším kolem F:NL.

Jaké byly Tvoje fotbalové začátky v Sarajevu?

S láskou k fotbalu jsem se už narodil. Takže bylo jasné, že ho budu už jako malé dítě závodně hrát. V Sarajevu jsem se jako velmi mladý přihlásil mezi žáčky a po pár trénincích bylo jasné, že fotbal jse přesně to, co mám moc rád.

Hrával jsi odjakživa v útoku?

Ano, vždycky jsem zastával ofenzivní post. Střídal jsem dva dresy s čísly 9 a 10. Takže jsem byl buď klasický útočník, nebo jsem hrál z pozice středního záložníka.

Z Bosny a Hercegoviny ses ocitl po úspěšném testování v českém klubu Slavii Praha. Prý se o Tebe praly týmy z Belgie a Rakouska. Jak těžký to byl krok?

Byl to zatím největší krok v mé kariéře, velmi důležitý krok. Jsem tady v České republice moc rád a jsem šťastný, že jsem tuhle šanci dostal.

Nyní hostuješ ve Viktorii Žižkov. Znal jsi tento klub z dřívejška? Jak se Ti tady líbí?

Hostování ve Viktorii Žižkov je pro mě dobrá věc. Klub má obrovskou tradici a bohatou historii, je jedním z nejstarších v České republice. Nemám na Žižkově sebemenší problém. Nechci, aby to vypadalo, že všechno chválím, ale mě se tady vážně moc líbí. Vše je tu skvělé, atmosféra v kabině neuvěřitelná, fanoušci super, tým a trenéři mě úžasně vzali mezi sebe.

A co starší spoluhráči? Jak s nimi vycházíš?

Bezvadně. Všichni zkušení hráči v týmu bez výjimky mi hodně pomáhají a i ostatní kolem mně jsou na mně milí.

V úvodním zápase sezóny jsi skóroval už ve 4. minutě. Ale o něco později si fauloval v pokutovém území a byla z toho penalta. Jak bys tyto momenty popsal?

Vždycky když jsem ve vápně, chci skórovat. Moc jsem chtěl i proti Chrudimi. Když se ke mně míč po rozehrání rohu dostal a já dal gól, byl jsem hodně šťastný. Opačná situace nastala při té penaltě. Z velké snahy při souboji přišel na konec velký trest a vyrovnání. Je to smůla, ale ta k fotbalu také patří.

Jak by sis představoval další Tvé fotbalové kroky? Tvůj krajan Edin Džeko po působení v Teplicích dostoupal v kariéře až na vrchol k angažmá v Manchesteru City a nyní v AS Řím. Máš na to ho jednou následovat?

Teď jsem ve Viktorii Žižkov a chci podávat co nejlepší výkony. Edin je nejlepší bosenský hráč, ukázal všem cestu, a já samozřejmě toužím být jednou tak daleko jako on. Jsem ale Imad Rondić a teď musím všem ukázat, co umím. Chci do toho dát všechno, abych uspěl.

Zdroj: Tištěný zápasový bulletin FK Viktoria Žižkov