Rozhovor s Martinem Tomlem

Kde jsi s fotbalem začínal a kdo Tě k němu přivedl?

S fotbalem jsem začal jako malý kluk ve Staré Boleslavi. Přivedli mě k němu táta s dědou, kteří ho dříve také hrávali.

Můžeš fanouškům popsat svou fotbalovou cestu a osudové trenéry, které jsi potkal, než jsi přišel k nám do Viktorky?

Od necelých 7 do 19 let jsem hrál za Spartu, poté jsem byl na hostováních ve Vlašimi, Karviné a Táborsku. Ze Sparty mě koupila ve 20 letech Mladá Boleslav. Za své osudové trenéry bych označil zatím dva, a to Vlastimila Petrželu, který když jsem ve Vlašimi začínal, tak mi dal příležitost a ukázal, jak se hraje dospělý fotbal. Druhý trenér Roman Nádvorník v Táborsku, ten mi dal znovu šanci získat herní praxi po Karviné, kde jsem nehrál. Od obou si toho moc vážím.

Když jsi přicházel do Viktorky, znal jsi osobně někoho z hráčů či trenérů?

Osobně jsem znal jen Ondru Švejdíka ještě z působení ze Sparty. Hodně hráčů jsem pak znal přímo ze hřiště, ale ne osobně.

S kým si v kabině nejvíc rozumíš?

Nejvíce si rozumím s Petrem Galuškou a Kodešem. Jsme stejně staří a hráli jsme společně za reprezentační výběry. Hodně si cením pomoci a rad od Ondry Švejdíka. Celkově je tu dobrá parta, což je pro nás všechny moc důležité.

Když už jsme u Viktorky, jak jsi se dozvěděl o zájmu klubu, měl jsi i jiné nabídky?

O zájmu klubu jsem se dozvěděl od svého manažera, který řeší všechny nabídky kolem mně, vždy se pak sejdeme a vybereme tu nejlepší pro mě . Jiné nabídky jsem toto léto neměl. Viktorka je velice ambiciózní a kvalitní klub, chce hrát dobrý kombinační fotbal a na těch nejvyšších místech v tabulce. To u mě rozhodlo.

Hned v prvním kole v Českých Budějovicích jsi nastoupil v základu, jak bys své první vystoupení za náš tým zhodnotil?

Jsem moc rád, že mě trenér do základní sestavy postavil, je to pro mě motivace do dalších zápasů a tréninků, abych trenéra přesvědčoval o tom, že do základu patřím. Zápas jsem se snažil odehrát co nejlépe a zodpovědně k týmu, odbojovat a pomoct k co nejlepšímu výsledku.

Jaké máš osobní cíle pro tuto sezónu a celkově v kariéře? Co bys chtěl s Viktorkou dokázat a kam by ses případně chtěl posunout?

V této sezóně bych chtěl odehrát co nejvíce zápasů, získat tím další zkušenosti a vstřelit alespoň dva góly. Jako tým bychom chtěli dosáhnout co nejlepších výsledků, hrát dobrý kombinační fotbal, co bude diváky bavit. Můj hlavní cíl v kariéře je dostat se do ligového mužstva a pravidelně hrát.

Zdroj: Tištěný zápasový bulletin FK Viktoria Žižkov