Podraz před jarem

Rozhovor s Miroslavem Podrazkým

Míro, kde jsi s fotbalem začínal a kdo Tě k němu přivedl?

To už je tak dávno, na to si snad ani nevzpomenu:) Ale bylo to na Hagiboru, kde v té době trénovala Bohemka a přivedla mě tam máma. Na náboru bylo 30 dětí a vybrali jen mě. Na nábor jsem se dostal hlavně díky tomu, že trenéři chodili po školách. Pokud se nepletu, tak k nám přišel p. Primus.

Kde jsi působil, než jsi přišel do Viktorky?

Od malička až do A týmu jsem hrál v Bohemce, odtud jsem šel do Příbrami, to bylo v době, kdy byla krize Bohemky a klub defacto zanikl. Pak jsem si odskočil na půl roku do Čáslavi, kde jsme hráli 2. ligu. Po návratu zpět do Příbrami jsme postoupili do 1. ligy:) Dalšími angažmá byli Sokolov a pak Dukla Praha. No a z Dukly už jsem šel rovnou na Žižkov.

Je nějaké angažmá, na které rád vzpomínáš? A je i nějaké, na které bys radši zapomněl?

Nejradší vzpomínám na Sokolov. Bylo to tam super po všech stránkách. V klubu byla super parta a zároveň to byla asi má nejlepší sezóna, dal jsem snad 13 branek a byl o mě velký zájem. Já si vybral Duklu Praha. A na žádné angažmá bych nezapomněl, každé mi do života něco dalo.

V posledních dvou utkáních jsi vinou zranění, nebo trestu spoluhráčů hrál netradičně na stoperu, byl to pro Tebe nezvyk, hrál jsi někdy na tomto postu?

Stopera jsem jako mladý hrál chvilku v Příbrami, ale nebylo to ono, tak jsem zakotvil v záloze. V zápasech na stoperu je to pro mě nezvyk. Jde o návyky, které na tento post nemám a nejsem na míči tolik, kolik bych si přál.

Ve Viktorce patříš ke zkušenějším hráčům, ale v týmu je hodně mladých hráčů, jak hodnotíš jejich přínos?

Mladí hráči, kteří jsou u nás v týmu, mají velký potenciál, ale musí si uvědomit, že fotbalu se musí hodně věnovat a musí se udělat něco navíc, protože jen talent nestačí.

Jaké máš cíle v sezóně?

Jak tým chceme hrát v horních místech tabulky, teď se nám sice výsledkově nedaří, ale makáme na tom, abychom to změnili.

Jaké máš cíle v kariéře?

Repre a zahraniční angažmá:)

Zdroj: Tištěný zápasový bulletin FK Viktoria Žižkov